Advertise

Powered by Blogger.
Thursday, 1 September 2016

Federal Polytechnic, Ilaro 2016/2017 HND Admission List Out- See List Of Names

0 comments

The authority of the Federal Polytechnic, Ilaro has released the list of candidates who have been offered admission into full time Higher National Diploma Programmes of the Institution for the 2016/2017 Academic session.
Please note that the DEADLINE for the payment of acceptance fee for first list is Wednesday, September 14, 2016.  
SEE FULL LIST OF ADMITTED STUDENTS HERE

ACCOUNTANCY

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.    AC00249  ABAYOMI OLUWASEUN SUNDAY
2.    AC00287  ADEBOWALE SAMSON AKANJI
3.    AC00338  ADESOTU YVONNE AISOSA
4.    AC00275  AFUYE OLUWASEUN AYOBAMI
5.    AC00427  AKINBO KEHINDE BOLUWATIFE
6.    AC00180  AKINJOLA JOHN OLUWASEUN
7.    AC00277  AKINRINADE WASIU AKANBI
8.    AC00354  AKINTOLA SEGUN AKINLIYI
9.    AC00344  AKINWALE SULAIMON OLANREWAJU
10.    AC00388  AKINYEMI SHAKIRAT OMOBOLAJI
11.    AC00089  ALARAPE AMINAT ASABI
12.    AC00266  AREMU ABOSEDE OLUWASEUN
13.    AC00114  ASHAOLU EZEKIEL OLAOLUWA
14.    AC00164  BABATUNDE KABIRAT OLOLADE
15.    AC00181  BAKARE JOSHUA KAYODE
16.    AC00127  BALOGUN SIKIRAT KEHINDE
17.    AC00433  DASO ALIU LEKAN
18.    AC00434  DAUDA BALIKIS DAMILOLA
19.    AC00038  EGBOWON ELIZABETH QUEEN
20.    AC00050  FAKOKUNDE OLUBUKOLA MARY
21.    AC00452  IBRAHIM OLUWAJUWONLO F
22.    AC00268  JIMOH ABDULAZEEZ PETER
23.    AC00495  JIMOH BUSHIRAT ODUNAYO
24.    AC00234  JOSEPH SAMSON OLAWALE
25.    AC00367  KOLADE AFUSAT ADUNNI
26.    AC00132  MOGAJI ISMAIL ADEYEMI
27.    AC00392  MUSEBIU MEMUNAT IYABODE
28.    AC00255  MUSIBAUDEEN TAWAKALITU ADENIKE
29.    AC00106  MUSTAPHA MOPELOLA AMUDALAT
30.    AC00165  ODERINDE SAMUEL AYODEJI
31.    AC00347  ODUSINA PETER AYODELE
32.    AC00109  OGUNFAYO BALIKIS MAYOWA
33.    AC00369  OGUNMEFUN QUADRI OLATUNDE
34.    AC00322  OKE MOBOLAJI MOTUNRAYO
35.    AC00153 OKEDIRAN OPEYEMI LYDIA 
36.    AC00125  OKUBOTE FISAYO OLUSEGUN
37.    AC00135  OLANITE IYABO OMOWUNMI
38.    AC00361  OLAONIPEKUN JAMES OLADAPO
39.    AC00425  OLOKODANA TEMITOPE AJIMOH 
40.    AC00082  OLUNUGA OLUWABUNMI OLUWASEUN
41.    AC00039  ONIPEDE WASIU ADEWUNMI
42.    AC00084  ONUKWUGHA OGECHI LYNDA
43.    AC00352  OYENEYE OLAYINKA OLUWAFUNMILOLA
44.    AC00406  OYERINDE OLUWASEUN OLAMIDE
45.    AC00469  PETER INIOBONG GIFT
46.    AC00116  TIAMIYU ABAYOMI MOJEED
47.    AC00049  YUSUF AISHAT MORENIKEJI

BANKING AND FINANCE

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.    BF00219  ADEBAYO OPEYEMI LATEEF
2.    BF00171 ADEBAYO ROHEEMOT OLUWASIKEMI
3.    BF00032  ADEBISI SAHEEDAT BUKOLA
4.    BF00271  ADEBIYI OLAWALE ADEKUNLE
5.    BF00090  ADERANTI TEMITOPE DEBORAH
6.    BF00096  ADESANYA DAMILOLA OMOBOLANLE
7.    BF00189  ADEYEMI OPEYEMI ADEFUNKE
8.    BF00216  AJILA SOLOMON OLUWADAMILARE
9.    BF00310  AKINNIYI PHILIP JESUTOWO
10.    BF00220  AKINSOLA OLOLADE TEMITOPE
11.    BF00134  AKOREDE SAHIDAT FOLAKEMI
12.    BF00139  ALIMI SULIAT ADEOLA
13.    BF00194  DARAMOLA MICHEAL OLAMIDE
14.    BF00118  DOSUNMU OPEOLUWA MARIA
15.    BF00187  EGBETOKUN LYNDA OMOTOYOSI
16.    BF00232  ERINFOLAMI TOSIN MUHABAH
17.    BF00040  ERINLE RILWAN MOYOSOLA
18.    BF00124  FALEYE ELIZABETH ADETOLA
19.    BF00097  FAMAKINWA MICHEAL TEMITAYO
20.    BF00175  FASASI OLUWADAMILOLA ALIMOT
21.    BF00275  GODONU SETONJI ABIODUN
22.    BF00094  HAMZAT MARIAM ODUNAYO
23.    BF00088  IDOWU GBENGA JULIUS
24.    BF00236  IDOWU ISAAC ADEBOYE
25.    BF00001  IDOWU OLUWASEYI GANIYAT
26.    BF00182  IFEDI CHINEDU CYNTHIA
27.    BF00103  JAMES ANUOLUWAPO OLUWASEUN
28.    BF00301  KAZEEM SAHEED OPEYEMI
29.    BF00137  KOLAWOLE JUMOKE OLAMIDE
30.    BF00119  KUPONIYI GANIYAT ABOSEDE
31.    BF00296  KUSHIMO OMOLARA ELIZABETH
32.    BF00217  KUYE BLESSING RUTH
33.    BF00163  LAWAL OMOLARA ROBIAT
34.    BF00106  MABINUORI ABIOLA PETER 
35.    BF00199  MULERO OMOLARA TIMILEYIN
36.    BF00016  NWEADOZIE GIFT ONYINYE
37.    BF00064  OBADINA AFEEZ JUNIOR
38.    BF00017  OKOCHA ESTHER N.
39.    BF00249  OLADAPO WURAOLA TEMITOPE
40.    BF00086  OLAWALE OLUSEGUN DAMILARE
41.    BF00158  ONAKUNLE ROTIMI AJIBOLA
42.    BF00212  OREMADE OPEMIPO OMOLARA
43.    BF00234  OWOLABI DAVID ADEOYE
44.    BF00186  OYERINDE MODINAT ABIDEMI
45.    BF00041  POPOOLA OLALEKAN NASIR
46.    BF00185  SANUSI SHEU ADEYEMI
47.    BF00288  TIJANI BUKOLA TOBILOBA

BUSINESS ADMINISTRATION

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.    BA00410  ABIMBOLA TEMITOPE OLUWASEUN
2.    BA00361  ADEBAYO ADEGBOYEGA OLANREWAJU
3.    BA00206  ADEDIRAN BUSOLA ELIZABETH
4.    BA00358  ADEJOLA OLATUNDUN ARINOLA
5.    BA00310  ADEKANMBI ANUOLUWAPO MARY
6.    BA00034  ADELAJA OLUWABUSOLA LYDIA
7.    BA00330  ADELEKE ADEYINKA ABIDEMI
8.    BA00356  ADELEYE TIMILEYIN ADEKUNLE
9.    BA00290  ADELU YUSUF ADEROGBA
10.    BA00102  ADEOYE ROFIAT ADEBISI
11.    BA00087  AINA BOLUWATIFE AYOMIKUN
12.    BA00070  AJITONI YUSUF ORISUNMIBARE
13.    BA00192  AJOSE IMOLEAYO ESTHER
14.    BA00389  AKINREMI OLUWATOSIN KEHINDE
15.    BA00165  ALAWODE SULIAT OPEYEMI
16.    BA00284  ARALAMO OLUWATOSIN DAMILARE
17.    BA00402  AWESU HAMMED BABATUNDE
18.    BA00294  AZEEZ OYINDAMOLA MUINAT
19.    BA00120  BAKARE LATIFAT OLUWADAMILOLA
20.    BA00426  BALOGUN AZEEZ OLAMILEKAN
21.    BA00097  BISAYO ABOSEDE OLUWADUNMININU
22.    BA00041  DUYILEMI OLAIDE ALENOGENA
23.    BA00012  FAGBENSI RASHEEDAT ABAKE
24.    BA00164  FOLAMI OLAKUNLE IBRAHIM
25.    BA00328  GBADAMOSI MARIAM ADEOLA
26.    BA00362  IYANDA JOSEPH TAYOH
27.    BA00282  KASALI LUKMON OLUWASEUN
28.    BA00398  LAWAL OLUWAPELUMI ROFIAT
29.    BA00353  MOHAMMED HAMUSA MAZEED
30.    BA00427  NDU-EWULONU CHIDIEBUBE IYANUOLUWA
31.    BA00325  NJAGWANI VICTORIA KETUOJOR
32.    BA00072  ODELEYE DAMILARE AMOS
33.    BA00348  ODUNTAN TUNMININU DAMILOLA
34.    BA00046  OGUNSANWO OLUWATOSIN OLAYEMI 
35.    BA00136  OGUNSEYE ADETUTU LATIFAT
36.    BA00237  OGUNSOLA MORIAM AJIBOLA 
37.    BA00110  OGUNSOLA RUTH EBUNOLUWA
38.    BA00253  OGUNTADE TOLULOPE SAMUEL
39.    BA00383  OLANIYI SYLVIA OMOBOLANLE
40.    BA00019  OLASOJI TITILAYO ALABA
41.    BA00304  OLAWOYIN OYINLOLA REBECCA
42.    BA00270  OLUSEGUN TEMITAYO OLABAMIDELE
43.    BA00086  OLUWOLE ELIZABETH OLUWATOSIN
44.    BA00457  OMOKHUALE ESTHER HAPPY
45.    BA00195  OMOYIBO ESSE GIFT
46.    BA00013  SALAMI KAMOLIDEEN ADEWALE
47.    BA00266  SALAWU DAVID ADEBOWALE
48.    BA00287  SHOMIDE FUNMILAYO HANNAH
49.    BA00100  SONIREGUN MICHEAL ABIOLA
50.    BA00162  TIAMIYU ZAINAB OLUWATOSIN

MARKETING

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.    MK00067  ADEBARI OLUBUKOLA ABOSEDE
2.    MK00023  ADEBAYO ABIMBOLA KAMIL
3.    MK00130  ADEKOYA OMOLARA MODUPEOLA
4.    MK00014  ADENIYI MARY ADEBOLA
5.    MK00054  ADEOJO ABIDEMI OLUWAKEMI
6.    MK00044  ADEOYE AHMED ABIODUN
7.    MK00105  AFOLABI DAYO KEMI
8.    MK00010  AGBOTIREMASA ANUOLUWAPO ABIGEAL
9.    MK00035  AJAGBE VICTOR OLUSEGUN
10.    MK00069  AJANI KABIRAT ONAOPEMIPO
11.    MK00068  AKINBALEYE ABIIMBOLA TOLU
12.    MK00081  AKINOLA ABIOLA DEBORAH
13.    MK00112  AKINWUNMI VICTORIA OLUWADARASIMI
14.    MK00076  AKINYEFA AKINLANA PETER
15.    MK00059  AKINYELE RUKAYAT ABIODUN
16.    MK00046  AMEH SAMUEL IDANKPO
17.    MK00097  ATISO IYABODE BLESSING
18.    MK00037  BABATUNDE JUMOKE MOTUNRAYO
19.    MK00056  BELLO HAMMED ADISA
20.    MK00026  BOLARINWA DAMILOLA SHADE
21.    MK00057  DANIEL COMFORT ADELEYE
22.    MK00116  DOSUNMU OMOLOLA HANNAH
23.    MK00107  EZEOKOLI OBIOMA ANGELA
24.    MK00061  ILORI ADENIYI BENJAMIN
25.    MK00003  JATTU MONDAY ALIU
26.    MK00029  JULIUS MONISOLA FAITH
27.    MK00121  LAWAL QUDUS AKOREDE
28.    MK00089  OGUNADE MOTUNRAYO TITILAYO
29.    MK00085  OGUNDE ADENIKE FAITH
30.    MK00053  OGUNFOWORA FAUSAT OMOBOLANLE
31.    MK00094  OGUNJOBI TOSIN VICTORIA
32.    MK00139  OGUNPOLA ALICE ELIZABETH
33.    MK00115  OJO MICHEAL OLASUNKANMI
34.    MK00104  OJO MORENIKEJI ADEBIMPE 
35.    MK00084  OKUNNU AISHAT OMOBOLANLE
36.    MK00032  OLADIPUPO ELIZABETH OMONIKE
37.    MK00082  OLAOSEBIKAN HAFSAT BOLANLE
38.    MK00016  OSENI RAHMOT OLAIDE
39.    MK00049  OSOBA BALIKIS AYOKA
40.    MK00018  POPOOLA OLUWATOYIN IMOLE
41.    MK00098  RAJI IBRAHIM ADESHOLA
42.    MK00005  SAMUEL OLAJUMOKE ADETOUN
43.    MK00022  SANNI TAIWO ELIJAH
44.    MK00063  SANYAOLU ROTIMI OLUWAYINKA
45.    MK00048  SHOBAYO DAMILOLA RUKAYAT
46.    MK00058  SHODUNKE TAIWO ADEBOLA
47.    MK00090  SORUNKE OLAIDE GANIYAT
48.    MK00095  SUNDAY GODSWILL BLESSING

ARCHITECTURAL TECHNOLOGY

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES
1.    AR00008  ADEDEJI ADEWUMI TOBI
2.    AR00039  ADEGBASA OLUWABORI NEHEMIAH
3.    AR00041  ADEOSIN SOLIUDEEN ABIOLA
4.    AR00016  ADEYENI IMMANUEL D
5.    AR00015  AKINTUNDE SOLIU OPEYEMI
6.    AR00003  AKINDELE JAMIU ATANDA
7.    AR00006  AMUSA RASAK OLALEKAN
8.    AR00024  AYINLA JOSEPH BABATUNDE
9.    AR00040  DASAOLU GBEMILEKE JOSEPH
10.    AR00011  FAMUYIWA SUNKANMI ELIJAH
11.    AR00038  LASISI OLUWASEUN IDRIS
12.    AR00042  MADANDOLA SANNI OLATUNJI
13.    AR00009  NOFIU TAOFEEK OLAYINKA
14.    AR00012  OGUNDARE SUNDAY OLATUNJI
15.    AR00023  OJO SAMSON ANUOLUWAPO
16.    AR00017  OLUWALE MUTIU ADEWALE
17.    AR00014  OYEYIPO ABIMBOLA OYEWOLE
18.    AR00034  SOLEYE TEMINIJESU ENOCH
19.    AR00033  SONDE SAHEED OLAYIWOLA
20.    AR00002  UKPANAH ANIEBIET-ABASI UBONG

BUILDING TECHNOLOGY

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.    BT00037  ADEBESHO OLUWATOBI GBENGA
2.    BT00027  ADENIFUJA DAMILARE TAYO
3.    BT00038  AJIBODE JAMIU ABIODUN
4.    BT00011  AKINLADE AZEEZ ADEWUYI
5.    BT00026  ASHAYE ADEOYE ADEGBOYEGA
6.    BT00014  AYEWA ATINUKE OLUWANIFEMI
7.    BT00013  BALOGUN SELIM ABIOLA
8.    BT00031  FATUNMBI OLALEKAN SODIQ
9.    BT00015  ISIAKA BANJI 
10.    BT00007  ISIAKA TAOFICK VICTOR
11.    BT00043  KUFORIJI AYOBAMI TIJANI
12.    BT00004  OGUNJOBI AYODEJI FEMI
13.    BT00010  OLISEH KELVIN ADEBAYO
14.    BT00036  ONIPEDE GBENGA RAPHAEL
15.    BT00023  SALIU AZEEZ TAIWO
16.    BT00018  SOLARIN IBRAHIM AGBOLADE

ESTATE MANAGEMENT AND VALUATION

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.    EM00030  AAYA AJIMOH OMOBOLANLE
2.    EM00035  ADEFUSI TAIWO ERICKSSON
3.    EM00027  ADEOTI RUTH BOSE
4.    EM00046  AKINSANYA OPEYEMI PETER
5.    EM00020  AKINYOSOTU SOLA JOSHUA
6.    EM00012  AZEEZ BARAKAT OLAWUNMI
7.    EM00039  BELLO HAMDALAT MOTUNRAYO
8.    EM00053  JIMOH ROQEEB OLASUNKANMI
9.    EM00017  LAWAL OMOLAYO OLUWASEYI
10.    EM00005  ODESANYA SHAKIRAT ABISOYE
11.    EM00018  ODUNLAMI SULIAT AMOKE
12.    EM00011 OLANREWAJU NURUDEEN OLAMILEKAN
13.    EM00048  OLAOSUN MICHAEL OLADAYO
14.    EM00009  OMOTOSO GRACE TEMITOPE
15.    EM00013  OWOLABI MARIAM ABIODUN
16.    EM00038  SACKEY ALEXANDRA ROBERT
17.    EM00033  TAIWO TOBI EZEKIEL
18.    EM00021  YUSUF TEMIDAYO MUJEEB

SURVEYING AND GEO-INFORMATICS

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.    SG00034  ADEDOKUN SOLADOYE SAMSON
2.    SG00011  ADEGBOYEGA MARIAM ABIOLA
3.    SG00025  ADEGUNLE MICHAEL SEGUN
4.    SG00016  ADELEYE OLAJUMOKE OLAMIDE
5.    SG00027  ADELOLA MICHAEL ADEDAPO
6.    SG00010  ADEOSUN OLUWAFEMI ABIODUN
7.    SG00015  ARO OLUWAFEMI STEPHEN
8.    SG00022  AWOFESO ADELEKE OLAWALE
9.    SG00040  DUROJAIYE EMMANUEL OLUMIDE
10.    SG00035  OBITADE YUSUF OLAYEMI
11.    SG00028  OKE SODIQ OLUWAFEMI
12.    SG00024  OTUSHILE ADEDAYO ANDREW
13.    SG00014  POPOOLA ABIODUN LUQMON
14.    SG00039  POPOOLA AZEEZ OLAYINIKA
15.    SG00018  SOLARIN OLUWATIMILEHIN OLUWALOMOSE
16.    SG00026  SULE SADIQ WAHEED

QUANTITY SURVEYING

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.    QS00007  ABATAN WASIU OLAOLUWA
2.    QS00037  ADEGBOLA YUSUF OLANREWAJU
3.    QS00024  ADEJOBI ADEWUNMI OPEYEMI
4.    QS00011  ADEYANJU OLUWASEYI DAVID
5.    QS00028  AFOLABI KABIR TEMITOPE
6.    QS00003  AWE OLAMILEKAN SOLOMON
7.    QS00015  BELLO ABIOLA RAHEEM
8.    QS00022  BILESANMI YUSUF OLAIDE
9.    QS00018  FALOYE AJIBOLA SAMUEL
10.    QS00004  IBIGBAMI VICTORIA OLUWAFUNKE
11.    QS00036  OBIMODEDE DEBORAH OPEYEMI
12.    QS00009  ODERINLO ENIOLA RITA
13.    QS00012  OLADOTUN ABIGAEL ADEDOYIN
14.    QS00008  OLAGUNJU ATINUKE AMINAT
15.    QS00005  OLAMOKUN TEMITOPE GLORY
16.    QS00017  OSHO SEGUN PETER 
17.    QS00006  RUFAI ZAINAB MOTUNRAYO
18.    QS00013  SANNI KAMILU OLATUNJI
19.    QS00010  SHORINMADE DANIEL KOLAWOLE
20.    QS00014  SONOLA KEMI MONISOLA
21.    QS00023  ULE CHARITY FUNMI

URBAN AND REGIONAL PLANNING

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.    URP00008  ADENIYI FUNMILOLA BUSAYO
2.    URP00018  AFOLABI MOSHOOD KAYODE
3.    URP00010  AGBOLADE JOHN ABIOLA
4.    URP00009  FATOLU KEHINDE ODUN
5.    URP00011  HAKEEM AMINAYANASA ADEBOLA
6.    URP00016  NURUDEEN ABDULAZEEZ ADEREMI
7.    URP00007  OLUBODE ADEGOKE ADEBOWALE
8.    URP00005  SOBAYO OLAYINKA NIMOTA

COMPUTER ENGINEERING

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.  CTE00095  ADEBAYO BUNMI VICTORIA
2.  CTE00065  ADEBAYO LATEEF OLALEKAN
3.  CTE00060  ADELEYE ADETORO ZAINAB
4.  CTE00085  ADEOYE OLUKAYODE EMMANUEL
5.  CTE00052  ADESIBIKAN ADEDAYO OMONIYI
6  CTE00062  ADESOGA ADEYINKA ZAINAB
7.  CTE00018  AGBOOLA PETER SEUN
8.  CTE00021  AJAYI OLAIDE VICTORIA
9.  CTE00066  AJIBODE FAWAZ ADESANYA
10  CTE00003  AJIBODE OLAMIDE OLUWAKEMI
11.  CTE00049  AKINODE AMINAT OLUWATIMILEYIN
12.  CTE00104  AKINPELU SAKIRU AYOBANJI
13.  CTE00043  AKINREMI ISAIAH ADEBAYO
14.  CTE00108  AWO JULIUS OLUSAYO
15.  CTE00107  AWO OLUYEMI EMMANUEL
17.  CTE00042  BELLO OLUWATOSIN OLAMIDE
18.  CTE00064  BENSON MAYOWA MAUYON
19.  CTE00033  BONOJO HAMMED OLUWATOBILOBA
20.  CTE00038  DARAMOLA ABRAHAM 
21.  CTE00076  EBIKADE GIDEON IGHODALO
22.  CTE00069  EGBEOLOWO OLAMIDE ABDUL RAUF
23.  CTE00046  EKPU RAYMOND OSELE
24.  CTE00094  ELEGBEDE BALIKIS MOSUNMOLA
25.  CTE00039  JAMIU ZAINAB BUSAYO
26.  CTE00009  JENFA EMMANUEL OPEYEMI
27.  CTE00011  KAWONISE YEMI MOSHOOD
28.  CTE00010  KEKEREEKUN PETER TUNDE
29.  CTE00048  MATTHEW JANET PEDETIN
30.  CTE00028  MUSTAPHA MUHYIDEEN ABIOLA
31.  CTE00022  OGUNDIPE EMIOLA ADESUBOMI
32.  CTE00111  OGUNRINDE ROQEEB OLALEKAN
33.  CTE00044  OLADIRAN BISOLA AMINAT
34.  CTE00057  OLALOYE EBENEZER OPEOLUWA
35.  CTE00041  OLANIYI GABRIEL SOLA
36.  CTE00078  OLANREWAJU SIKIRU ALADE
37.  CTE00070  OLAPOSI AYOMIDE JOHNSON 
38.  CTE00072  OLATUNBOSUN TOSIN MOSES
39  CTE00079  OLOGUNEBI NOFISAT ARIKE
40.  CTE00001  ORUNSOLU GBEMISOLA OLAMIDE
41.  CTE00059  RABIU ZAINAB YETUNDE
42.  CTE00109  SABITU SULAIMON MICHEAL
43  CTE00097  SANNI SODIQ OLAMILEKAN
44.  CTE00101  TAIWO MICHAEL OLAMIDE

CIVIL ENGINEERING

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.  CE00035  ADEBAYO AZEEZ OLADIMEJI
2.  CE00038  ADETUNJI OLUWASEYI GIDEON
3.  CE00029  ANIMASHAUN ISMAILA AYOMIDE
4.  CE00025  EJIUWA KENECHI EMMANUEL
5.  CE00039  BALOGUN HAMMED BABATUNDE
6.  CE00044  ADELEYE OLASUNKANMI IBRAHIM
7.  CE00032  AKINADE OLUWADAMILARE EBUN
8.  CE00012  ADEYEMO KEHINDE NATHANIEL
9.  CE00008  TELLA DAVID OLUWATOMISIN
10.  CE00028  AJIBADE QUADRI ABIODUN
11.  CE00024  AKINDE SODIQ KAYODE
12.  CE00027  OBADIMU TOBILOLA ADURA
13.  CE00003  AKANBI QUDUS ADEWALE
14.  CE00006  OLOYEDE IBRAHIM BOLAJI
15.  CE00023  LAWAL SOLOMON ADEOGO
16.  CE00036  OGUNSEYE WASIU AYINDE
17.  CE00009  ADELEYE RIDWAN A
18.  CE00001  DARAMOLA EMMANUEL FOLORUNSHO
19.  CE00017  ABIONA OLADAYO SAMSON
20.  CE00018  IDOWU OLUWAGBEMIGA 
21.  CE00021  ODUFOWORA ABDULATEEF ADELEKE
22.  CE00019  ADEBANJO ANNA TEMITOPE

ELECTRICAL ELECTRONICS ENGINEERING (ELECTRONICS/TELECOM OPTION)

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1  EE00117  ADEBAYO HABEEB BABATUNDE
2  EE00018  JUSTIN JOHN CHINEDU
3  EE00085  OGUNGBOLA SAMUEL TOBILOBA
4  EE00015  OKEDELE KABIRAT OPEYEMI
5  EE00069  OYELEYE OLADAPO HAMMED

ELECTRICAL ELECTRONICS ENGINEERING (POWER & MACHINES OPTION)

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.    EE00094  ADEBANJI SANDRA OLOLADE 
2.    EE00009  ADENIYI ABDRAHMAN OLADIPUPO
3.    EE00114  ADESUSI AYOOLA JOSEPH
4.    EE00024  ADEYINKA OLABISI OLUWABUNMI
5.    EE00037  AFOLABI MONSUR OLADOTUN
6.    EE00072  AKINLOLU HAMMED ADIGUN
7.    EE00047  ALAO MARY JESUTOFUNMI
8.    EE00038  ALIU QUDUS OLAYINKA
9.    EE00090  GODONU MAUTON OLUWASEYI
10.    EE00089  JACOB BABATUNDE MAYOWA
11.    EE00010  LAWAL AFEEZ ADEWALE
12.    EE00106  OBITADE KAZEEM OLADIPUPO
13.    EE00073  OLADIPO KEHINDE JOSEPH
14.    EE00032  OSENI GBENGA EMMANUEL
15.    EE00109  PHILIP JOSHUA SEWANU

ELECTRICAL ELECTRONICS ENGINEERING (INSTRUMENTATION OPTION)

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.    EE00070  ADEKOYA OPEYEMI ADEOLA
2.    EE00053  ADEKUNLE RAFIU OYETUNJI
3.    EE00095  BAKARE TAOFEEK BABATUNDE
4.    EE00068  DUNMADE DAMILARE BABATUNDE
5.    EE00051  FATOLU SHAKIRU PETER
6.    EE00029  GBAYE PHILIP BABATUNDE
7.    EE00045  LAWAL MUHAMMAD OWOLABI
8.    EE00061  MULERO STEPHEN BABATUNDE
9.    EE00058  OGUNTOLA MUTIAT MOROLAKE
10.    EE00001  OLANPELEKE OLUWATOSIN AYOOLA
11.    EE00110  SOYEMI GANI OLALEKAN
12.    EE00008  SULAIMON TOBI AKINTUNDE

MECHANICAL ENGINEERING (POWER/PLANT OPTION)

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.  ME00006  ABIMBOLA MICHAEL DARE
2.  ME00033  ADEKUNLE OLUWATOSIN OLUWASEUN
3  ME00071  ADEKUNLE TOBILOBA WISDOM
4  ME00061  ADERIBIGBE SAMUEL TOHEEB
5  ME00103  ADETIMEHIN OLUWATOBI STEPHEN
6  ME00046  ADEWALE ADEYINKA ADETOMIWA
7  ME00078  ADEWUSI ABIODUN OLASUNKANMI
8  ME00045  AJOSE KUNLE LEKAN
9  ME00013  AJULO OLUWATOSIN ABIGAIL
10  ME00113  AKINYEMI OLUSOLA SAMSON
11  ME00014  ALINNA UGOCHUKWU CHARLES
12  ME00072  AMUSA OLUSHOLA JOSHUA
13  ME00039  ATUNWONSE OLUWASEYI SAMUEL
14  ME00036  AYENI OLUWATOYIN FERANMI
15  ME00115  DONDO MAYOWA MICHAEL
16  ME00054  FAKEYE AZEEZ OLAWALE
17  ME00074  FOLARANMI OLAMIDE MICHAEL
18  ME00002  INYEKA OKPABI JOHNSON
19  ME00030  KUPELEYE TEMITOPE A
20  ME00026  LATEEF WASIU OLALEKAN
21  ME00104  OGUNLADE SAHEED KAYODE
23  ME00040  OLANIYI TOYIN BLESSING
24  ME00096  OLURIN OLUWADAMILOLA OLUWATOMIYOSI

MECHANICAL ENGINEERING (MANUFACTURING OPTION)

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.    ME00070  ABANIKANNDA TAIWO HABEEB
2.    ME00034  ABDULHAMEED FATIMA ENITAN
3.    ME00064  ABDULLAHI RIDWAN OLALEKAN
4.    ME00053  ABODUNRIN SAMUEL TOLULOPE
5.    ME00041  ABRAHAM VICTOR AYOBAMI
6.    ME00011  ADEBAYO STEPHEN TOBI
7.    ME00048  ADESINA IBRAHIM ADEFESO
8.    ME00106  ADEYEMI AYOMIDE PETER
9.    ME00031  AGBEYANGI TOLULOPE DAVID
10.    ME00065  AGBOOLA AYOKUNMI ABOSEDE
11.    ME00020  AKINDELE SUNDAY DAMILARE
12.    ME00032  AMEYE OLUWAKAYODE OLAKUNLE
13.    ME00099  ARIMORO ADEDEJI OLANIPEKUN
14.    ME00090  DADA FELICIA BUSAYO
15.    ME00052  DAVID JULIUS DANIEL
16.    ME00098  DUROWADE ADEKUNLE SULTAN
17.    ME00019  DUROWOJU TIMILEYIN AYOBAMI
18.    ME00023  EDEKIN SUCCESS MONITA
19.    ME00024  FAGOYEDE BAMIDELE OLUWASEYI
20.    ME00008  FAKANBI JOHNSON OLUWAFEMI
21.    ME00015  FAKOYA SULTAN ADEPITAN
22.    ME00055  GANIYU MICHAEL OLUWAFEMI 
23.    ME00117  GEORGE AYOMIKUN DAMILOLA
24.    ME00005  IDOWU QUADRI OLASUNKANMI
25.    ME00017  IDOWU RICHARD SAMUEL
26.    ME00027  IGBUAN FAVOUR EGWAKHIDE
27.    ME00016  JUBRIL SODIQ ADEKUNLE 
28.    ME00102  ODALIKI ADEKUNLE TAIWO
29.    ME00112  ODEH ANDREW UCHE
30.    ME00028  ODUSANWO JAMES OLUWADAMILARE
31.    ME00047  OJEWALE MORUF OPEYEMI
32.    ME00042  OLAIBI SOLOMON OLUWASEUN
33.    ME00057  OLATUNJI OLAOLUWA EMMANUEL
34.    ME00081  OLUWANISOLA DAMILOLA MARY
35.    ME00003  OMONIYI AKEEM ADEBAYO
36.    ME00010  OSHIFUWA IYANAT BUKOLA
37.    ME00077  SHORINOLA OLAMILEKAN ABDUL WAHEED
38.    ME00080  SODEKE OPEYEMI QUDUS 
39.    ME00069  SULE ANTHONY VIUNU
40.    ME00089  UTHMAN ABDULRAHMAN 
41.    ME00038  YUSUF AYOMIDE OLAMIPOSI

COMPUTER SCIENCE

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1  CS00099  ABIOLA OLUWATOMISIN VERONICA
2  CS00158  ADEDIPE ADEOLUWA JOSEPH
3  CS00140  ADEKOLA OLUWASEGUN HABEEB
4  CS00063  ADESEGUN ADETUTU VICTORIA
5  CS00199  ADEWUNMI BALQEES ADEOLA
6  CS00100  AGBOOTA AHMED OLAWALE
7  CS00136  AKINBAMI AKINSOLA ELIJAH
8  CS00085  AKINDELE SHADIA ADEKEMI
9  CS00171  AKINJOBI ADESOLA OLAITAN
10  CS00096  ALADE ADEWALE ABDULRASHEED
11  CS00194  ATILOLA OLUWATOYIN REBECCA
12  CS00047  BELLO SOPHIAT ADEWUNMI
13  CS00045  EGBONU IKENNA CHETACHUKWU
14  CS00155  EJIDE ESTHER ANUOLUWAPO
15  CS00120  ESEKHALAYE MERCY OLOIJE
16  CS00156  EWUMI OLUWABUKOLA ANIKE
17  CS00066  FALANA FEMI SAMUEL
18  CS00142  IBRAHIM KAOSARAT OLABISI
19  CS00080  KUMOYE REMILEKUN BABATUNDE
20  CS00125  LAWAL ABIMBOLA ARIKE
21  CS00111  OGUNDARE ISRAEL SEGUN
22  CS00059  OGUNDIPE KAYODE REUBEN
23  CS00057  OJO YUSUF BABATUNDE
24  CS00189  OLAONIPEKUN OPEYEMI EBENEZER
25  CS00116  OLAWALEIDERA NIMOTA ADEBOLA
26  CS00124  OLAWOORE MARIAM OLUFUNMI 
27  CS00019  OLOMU MODINAT MOTUNRAYO
28  CS00006  OLUBIYI ABISOLA REBECCA
29  CS00073  OMOLE ADESOLA OLASUNBO
30  CS00129  OREDUNNI MICHAEL TIMILEHIN
31  CS00163  OSENI RASHIDAT ABIMBOLA
32  CS00108  OSHO OLUWAFEMI JONATHAN
33  CS00007  RAHEEM GANIU OLAKUNLE
34  CS00117  SUNMOLA TAIWO ADETOLA
35  CS00018  TAIWO ADEJOKE KAFAYAT
36  CS00107  TESLEEM OMOBOLANLE OLAJUMOKE

HOSPITALITY MANAGEMENT AND TECHNOLOGY

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1  HM00028  ABIONA ABIOLA HALIMAT
2  HM00039  ADEBANJO MOJISOLA AYOMIDE
3  HM00007  ADEBOWALE HABEEBAT OMOLOLA
4  HM00030  ADEGBOYEGA KAFAYAT ADEOLA
5  HM00019  ADEKUSILE BOLUWATIFE GRACE
6  HM00008  ADENIYI TITILAYO ENITAN
7  HM00034  ADEWUYI ADEDAYO TEMITOPE
8  HM00017  ADEYEMI AYOMIDE OLAMIJI
9  HM00043  ADEYEMI RUKAYAT ABIDEMI
10  HM00051  AIYETOLU OLUWASEUN BUKOLA
11  HM00040  ALABI OLAYEMI IBIWUNMI
12  HM00025  ASHAYE MARY OLUWATOSIN
13  HM00005  IDOWU OMOBOLANLE OLUWASEUN
14  HM00016  JEWOOLA OLADUNNI ADUNNI
15  HM00029  JOHNPAUL AUGUSTA UKAMAKA
16  HM00020  KARUNWI ADERONKE TITILAYO
17  HM00024  MUDASHIRU MONSURAT ADEFUNKE
18  HM00004  ODEKOMAYA OPEYEMI ABIMBOLA
19  HM00013  ODUKOYA FELIX FATAI
20  HM00002  OGUNSEYE SULAIMON OPEYEMI
21  HM00031  OLATUNDE MODUPE OLUWASEUN
22  HM00021  OMOPARIOLA JESUYEMI DORCAS
23  HM00023  OSIFODUNRIN OLUSOLA OLUWASEUN
24  HM00014  SHITTU ADIAT TITILAYO
25  HM00050  ULOHO BLESSING UZEZI
26  HM00027  UTHMAN MARYAM TEMITAYO
27  HM00003  WAHAB AWAWU ADUKE

FOOD TECHNOLOGY

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.    FT00017  ABDULAZEEZ ZAINAB BISOLA
2.    FT00063  ABIOLA MOSHOOD KOLAJO
3.    FT00012  ADEBAYO ADESOLA FAVOUR
4.    FT00019  ADEBAYO JANET ADENIKE
5.    FT00015  ADEDEJI MARY ADENIKE
6.    FT00030  ADEGBOYEGA MARY IFEOLUWA
7.    FT00045  ADEMEHINTI ADEDOYIN DEBORAH
8.    FT00055  ADEYEMO SARAH ADESHOLA
9.    FT00005  AKANBI AFUSAT AJOKE
10.    FT00011  AMBALI OLUBUKONLA SEMIAT
11.    FT00020  AZEEZ QUADRY ABOLANLE
12.    FT00065  BAKARE AMMATULHAFIZ OLUWATOYIN
13.    FT00014  BAKARE OLUWABUKOLA FATIMOH
14.    FT00058  BROWN BUKOLA JULIET
15.    FT00004  DOSUNMU FATIMAH ABIDEMI
16.    FT00013  FOLARIN GRACE OLADURA
17.    FT00060  IDAYE OLUWAKEMI ROSELINE
18.    FT00041  IDOWU RAHMATALLAH ADEBOLANLE
19.    FT00039  KOLAWOLE ROFIAT ADEDAYO
20.    FT00043  MOHAMMED OLUWATOYIN OYINDAMOLA
21.    FT00016  MUFTAU AFUSAT OLUWASEUN
22.    FT00021  OKEGBEMI OPEYEMI MARTHA
23.    FT00036  OLADIPO IBUKUNOLUWA BOLANLE
24.    FT00023  OLALERE OLAOLUWA SAMUEL
25.    FT00117  OLANRO BOLANLE ESTHER
26.    FT00062  OLATUNBOSUN DAMILOLA FISAYO
27.    FT00051  OLOJEDE WONDERFUL RUTH
28.    FT00024  OLORUNOJE SODIQ OLATUNJI
29.    FT00052  OLUOKUN RIDWAN KAYODE
30.    FT00027  OMOYENI SERAH EBUNOLUWA
31.    FT00029  OPEISA ESTHER IBUKUNOLUWA
32.    FT00054  SALAMI TAWAKALITU TEMITOPE
33.    FT00025  SANNI RASAQ IFEOLUWA
34.    FT00006  TAIWO TOBILOBA ENITAN
35.    FT00034  TIJANI OLUWASEUN EZEKIEL

MATHEMATICS AND STATISTICS

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.    MS00006  ABDULAHI AJOKE SIMBIAT
2.    MS00031  ABDULWAHAB MOROHUNMUBO OLAJUMOKE
3.    MS00030  ABIMBOLA OLAWALE VICTOR
4.    MS00003  ADEBESIN OLUYEMISI SUMBO
5.    MS00004  ADEBOWALE TEMITOPE ESTHER
6.    MS00035  ADONOR ISAAC OSELUMESE
7.    MS00016  AJAYI ABIMBOLA ADEWUNMI
8.    MS00042  AKINTAYO TIMOTHY MAYOWA
9.    MS00014  AMUDA BUKOLA NOFISAT
10.    MS00011  AYEMINIMOWA TEMITOPE SARAH
11.    MS00015  BABATUNDE OLAJUMOKE AYOADE
12.    MS00021  IDOWU KHADIJAT OLUBUKOLA
13.    MS00012  IDOWU MARY BUSAYO
14.    MS00029  MCLANIYI EMERALD ADETUTU
15.    MS00013  MOSAKU AMINAT OLAWUNMI
16.    MS00017  NWARU LILIAN ONYINYECHI
17.    MS00034  OGIDAN OLADAPO IBUKUN
18.    MS00020  OKE SAIDAT ABOSEDE
19.    MS00023  OKEDEYI OLUWASEUN JOSHUA
20.    MS00041  OLAIYA TAIWO ADESOJI
21.    MS00033  OLUJIMI EMMANUEL OLUYEMI
22.    MS00001  OLUKUEWU TAIWO HAZAN
23.    MS00036  OSHUNBOTE OLANIYI JOHNSON
24.    MS00007  OWOYEMI SAMUEL OLUSEGUN
25.    MS00024  SHOKUNBI OPEYEMI JULIUS
26.    MS00028  SONAIKE MICHAEL SEGUN TEMIDAYO

OFFICE TECHNOLOGY AND MANAGEMENT

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1  OT00061  ABDULRAZAQ TEMITOPE ROSHEEDAH
2  OT00015  ABIOLA SHUKURAT ABEBI
3  OT00037  ADEBANJO MATTHEW SEUN
4  OT00026  ADEOJO FUNMILOLA ESTHER
5  OT00020  ADEOTI DEBORAH OLUFISAYO
6  OT00075  ADEROJU ADEBOWALE TEOPHILUS
7  OT00042  AKINSINDE BUKUNMI KEHINDE
8  OT00064  AMADI HAPPINESS IFECHUKWU
9  OT00030  ANIMASAUN SUKURAT OPEYEMI
10  OT00077  AWOYEMI IBRAHIM OLALEKAN
11  OT00011  BABALOLA OLATUNDUN MOJOYINOLA
12  OT00035  BAKARE RUKAYAT ADEBOLA
13  OT00050  BELLO HABIB OLUWASEUN
14  OT00016  BOLAJI TOLUWALOPE MARY
15  OT00004  DARAMOLA REBECCA AYOOLUWA
16  OT00010  DARAMOLA OLAWALE OLAYIWOLA
17  OT00071  FAGBEMI JULIANAH AJOKE
18  OT00057  FAGBEMI RAFIAT OLUWATOYIN
19  OT00052  ISAAC ELIZABETH AYOMIPOSI
20  OT00031  JOLAOSO OPEYEMI OLUWASEUN
21  OT00021  OBIMAKINDE OLUWASEUN OLAMIDE
22  OT00014  OGUNWALE FUNMILAYO TITILAYO
23  OT00073  OGUNYINKA KEHINDE OLUWATOSIN
24  OT00072  OKE DORCAS OMOWUNMI
25  OT00012  OKEKUNLE FUNKE AYOBAMI
26  OT00013  OKEOLA IBUKUNOLUWA TEMITOPE
27  OT00038  OSUNSAMI ABOSEDE ADEYOSOLA
28  OT00044  OWOLABI TAOFEEKAT OMOBOLANLE
29  OT00029  OYEDELE RASHIDAT OPEYEMI
30  OT00062  SHOKUNBI JAMIU OLORUNTOSIN
31  OT00001  SIJUWOLA FAUSAT BOLANLE
32  OT00002  SOREMEKUN NOFISAT FOLASADE
33  OT00074  TIAMIYU AMOMOT BAMIDELE
34  OT00056  YAHAYA ZAINAB ENITAN

SCIENCE LABORATORY TECHNOLOGY (CHEMISTRY OPTION)

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.    ST00068  ADEBAYO BASIRAT OLUWASEUN
2.    ST00004  AKANGBE TAIWO AMINULAH
3.    ST00049  AKINOLA MUIBAT OLANSILE
4.    ST00071  AKINWUNMI ZAINAB ABIMBOLA
5.    ST00052  AKPOGHALINO UFOMA AFOLAKEMI
6.    ST00116  ELEMIDE OLUWATOYIN ANUOLUWAPO
7.    ST00062  JIMOH MARIAM BISOLA
8.    ST00077  LAWAL MARIAM SIJUOLA
9.    ST00048  MAJONAGBE BOLANLE REBECCA
10.    ST00063  OGUNDIPE OLUWAFUNMILOLA DORCAS
11.    ST00109  OGUNYEMI EMMANUEL AKIN
12.    ST00088  OJALATAN MERCY KOME
13.    ST00090  OJELADE ISLAMIYAT ADENIKE
14.    ST00059  ONAYEMI CLAUDIUS OLUWOLE
15.    ST00106  OSUNMAKINDE OLUWATOYIN GRACE
16.    ST00029  SALAUDEEN RASHEEDAT OLUWASEUN
17.    ST00100  SANUSI AZEEZAT ADEBOLA
18.    ST00082  SOLOMON TOBI
19.    ST00038  SUNMOLA IDIAT MOTUNRAYO

SCIENCE LABORATORY TECHNOLOGY (MICROBIOLOGY OPTION)

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.    ST00017  ABDULSALAM AISHAT ADERONKE
2.    ST00055  ABDULSALAM SIMIFIAT OLUWATOYIN
3.    ST00021  ADENLE VICTORIA IFEDAYO
4.    ST00093  AJETUNMOBI EMMANUEL SEUN
5.    ST00051  AKINWUNMI ROKEEBAT BOLANLE
6.    ST00018  ALAJIKI SEKINAT MOTUNRAYO
7.    ST00058  AMINULLAHI IDAYAT TUNRAYO
8.    ST00046  AWOSANYA MARIA OLUWAFUNMILAYO
9.    ST00075  AWOYEMI RASHIDAT OMOLOLA
10.    ST00022  AYINLA NOIMOT IFEOLUWA
11.    ST00042  BABATUNDE OLAJUMOKE ALICE
12.    ST00003  FAGBAMIGBE OLUWABUSAYO FADERERA
13.    ST00023  GEORGE VIVIAN TEMITOPE
14.    ST00023  JIMOH HAMEED ABIOLA
15.    ST00044  NOSIRU FATIMO OLUWAKEMI
16.    ST00034  OGOR VICTORIA ABIGAEL
17.    ST00097  OGUNKUNLE OLUWAKEMI FAITH
18.    ST00024  OGUNNIYI OLUWATOSIN DOTUN
19.    ST00047  OGUNTOYINBO SARAH OLUWASEUN
20.    ST00009  OLABISI OMOLOLA AYOKA
21.    ST00039  OLORUNSOLA DAMILOLA CHRISTIANA
22.    ST00081  SALAMI OYIZA FAITH

SCIENCE LABORATORY TECHNOLOGY (PHYSICS WITH ELECTRONICS OPTION)

S/N  EXAMINATION NO.  NAMES OF CANDIDATES

1.    ST00007  ADELEYE IKEOLUWA TEMILADE
2.    ST00096  AKINYEMI JOSEPH BLESSING
3.    ST00020  ALAO DORCAS OLUWAKEMI
4.    ST00083  BALOGUN BALIKISU DAMILOLA
5.    ST00107  DANIEL OMOTOLANI ENIOLA
6.    ST00013  HASSAN ABIOLA JOY
7.    ST00112  JAMES SULIYAT GBEMISOLA
8.    ST00037  KAREEM HANNAH MOTUNRAYO
9.    ST00006  LAWAL MARIAMO ADEOLA
10.    ST00118  OGUNSOLA YETUNDE DEBORAH
11.    ST00110  OGUNTOMI SHOLA ABIOLA
12.    ST00016  OLAGUNJU OMOLOLA LATIFAT
13.    ST00089  OLAITO MARY DAMILOLA
14.    ST00102  ONI ZAINAB AJOKE
15.    ST00066  SOREMEKUN COMFORT TOLULOPE
16.    ST00080  WAHEED MARIAM OLAYEMI


Follow MyPortalNg on Twitter!

Like MyPortalNg on Facebook!


Leave a Reply

 
MyPortalNg © 2016